מתכונים

מרמלדת הדרים

זו בעצם מרמלדה כי ריבה בהגדרה זו תערובת מבושלת של פרי עם סוכר  ומרמלדה זה אותו דבר רק מכילה גם את קליפות הפרי . לא נראה לי שהדיוק ממש קריטי בעניין הזה אלא חשובה השורה התחתונה כמו שאומרים: שתתקבל בסופו של תהליך ריבת הדרים מרירה – מתוקה וזהובה .

את הריבה הזו אני מכין מ-3 סוגי פרי הדר: תפוזים, לימונים ופומלה אבל זה כיוון שאלה גדלים אצלי בחצר . אפשר לשנות ולערבב לפי מה שגודל בחצר שלכם או מה שמציע דוכן הפירות הקרוב. הטכניקה היא אותה טכניקה . אל תיבהלו – אמנם קצת עבודה אבל אפשר לאכול קצת בזמן ההכנה ובעצם אחרי שלב חיתוך הפרי והקליפות צריך רק להתעזר בסבלנות .

1 ק"ג תפוזים קטנים מהסוג המתוק
1 לימון
1 פומלה
6 כוסות סוכר
מים

אופן ההכנה:

בעזרת סכין או קלפן מקלפים את הפירות חותכים חתיכות גסות ומוציאים את הגרעינים

מכניסים הפרי לסיר

את הקליפות מנקים מהחלק הלבן (עבה במיוחד בפומלה) וחותכים לחתיכות יפות ואחידות

מכניסים הקליפות לסיר

מכסים הפרי בכ-1.5 ליטר מים מבשלים ומביאים לרתיחה . מכבים את האש , נותנים לפרי להתקרר במי הבישול ומאחסנים הסיר במקרר למשך לילה.

למחרת מוצאים הסיר ומביאים לרתיחה . מבשלים כרבע שעה . כאשר קליפות הפומלה רכות מוסיפים סוכר . אני מודד את כמות הפרי ומים שנותרו אחרי הבישול  בכוס מידה ומחשב  4\3 כוס סוכר לכל כוס חומר שבסיר.

ממשיך  ומבשל עוד כ-חצי שעה על אש בינונית (צריך לראות שהריבה "עובדת")

הריבה תסמיך ותקבל צבע זהוב עמוק . כדי לבדוק אם מוכנה הכניסו כף עץ והוציאו אותה מהריבה: אם כאשר מושכים אצבע על הכף משאירים "שביל" הריבה מוכנה .

לקרר , להעביר לצנצנת זכוכית ולאחסן במקרר.

Scroll to top
דילוג לתוכן